T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / OSMANGAZİ - Bursa Anadolu Kız Lisesi

Haberler

Nis

Bursa Osmangazi Anadolu Kız Lisesi öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı Yozgat´ın Kadışehri ilçesine bağlı Yavuhasan köyündeki "kardeş" okulda kutladı, miniklere hediyeler dağıttı

 

"Genç Gönüllerden Minik Kalplere Kardeş Okul Projesi" ile Bursa´ya 800 kilometre uzaklıktaki Yavuhasan köyüne gelen Osmangazi Anadolu Kız Lisesi öğrencileri ve bando takımı, bayram sevincini buradaki öğrenciler ve köy halkı ile paylaştı.

Köydeki öğrencilere 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla sürpriz yaptıklarını ifade eden Proje sorumlu öğretmenimiz; Ömer Duygulu, "Öğrencilerimiz ve idarecilerimiz ile görüşerek çeşitli şeyler planladık. Okulumuzun bando takımının Türkiye çapında tanınmasından dolayı 23 Nisan’da bandomuzu da alarak böyle bir ziyaret yapmayı, gezi yapmayı uygun gördük. Burada kocaman yürekli insanlar ve gerçekten ülkemizin bu köyünde gönülleriyle çalışan öğretmenler ve çok değerli bir okul müdürü ile karşılaştık. Hepsine teşekkür ediyorum." dedi.

Yavuhasan Köyü İlk ve Ortaokulu Müdürü Erkan Çağlar da, kardeş okulları Osmangazi Anadolu Kız Lisesi´nin öğretmen, öğrenci ve idarecilerine teşekkür etti.

Bursa´dan gelen kız öğrencilerin farklı bir etkinlik yaptığını belirten Çağlar, "Bursa´dan gelen öğrenciler beni ve öğrencilerimi çok mutlu ettiler. Bu dostluğun ömür boyu sürmesini diliyorum." diye konuştu.

Bursa Anadolu Kız Lisesi 11’inci sınıf öğrencisi Rümeysa Genç de, "Genç Gönüllerden Minik Kalplere Kardeş Okul Projesi"nin adının "Genç Gönüllerden Büyük Yüreklere" olarak değiştirilmesi gerektiğini dile getirerek, köyde çok iyi insanlar olduğunu anlattı.

Farklı bir 23 Nisan etkinliği yaşadıklarını kaydeden Genç, "Burada o kadar büyük yürekli insanlar var ki hem köy halkı, hem öğrenciler, hem öğretmenler hepsi bize çok yardımcı oldular. Bizi burada çok iyi misafir ettiler. Biz buraya sırf onların gözlerindeki mutluluğu görebilmek, onlarla birlikte bir 23 Nisan bayramı geçirmek için 800 kilometre öteden geldik. Burada onlarla beraber çok mutlu olduk ve eğlendik. Çok eğlenceli anlar geçirdik." şeklinde konuştu.

Etkinlikte, bando takımı konser verdi, öğrenciler arasında çuval, yumurta taşıma, halat çekme yarışmaları düzenlendi ve lise öğrencileri getirdikleri hediyeleri minik öğrencilere dağıttı.

http://www.haberler.com/800-kilometre-yol-katederek-koy-okulunda-23-nisan-8381144-haberi

Nis

Bilime Yön Verenler Bilgi Yarışmasında Osmangazi 1. Bölgede 1. olduk. Yarışmacı öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını bekliyoruz. Öğrencilerimizi yarışmaya hazırlayan öğretmenlerimize de teşekkür ediyoruz

Nis

Peygamber efendimizin doğumu vesilesiyle öğrencilerimizin hazırlamış olduğu programı icra ettik. Program öncesi öğrencilerimize lokum ikramı yapıldı, sonrasında ise hayırsever bir velimiz lokma ikramında bulundu. Lokma ikramı esnasında sayın valimizin teşrifleri de bize hoş bir süpriz oldu. Hayırsever velimize ve programda emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz...

Nis

Türk Büyükleri Bilgi Yarışmasında Osmangazi 1. Bölgede 2. olduk. Yarışmaya katılan öğrencilerimizi tebrik, öğrencilerimizi yarışmaya hazırlayan öğretmenlerimize de teşekkür ediyoruz...

Nis

Aday öğretmenler eğitim programları uyarınca okul ziyaretleri devam etmektedir. Bu kapsamda İlçemiz Osmangazi içerisindeki aday öğretmenler okulumuzu ziyaret ettiler. 

Nis

Öğrencilerimiz AB´yi Öğreniyorum Bilgi Yarışmasında Bursa 2. si oldular. Yarışmaya katılan öğrencilerimizi ve öğrencilerimizi yarışmaya hazırlayan başta Sema AYDIN hocamız olmak üzere tüm öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz

Şbt

HAFTALIK DERS PROGRAMLARI

Ara

22 Aralık 2015 tarihinde Botanik Parkta düzenlenen 9. Uludağ Rotary Okullar Arası Kros müsabakasında takımımız İl Üçüncüsü olmuştur. 

Ara

Öğrencilerimiz Çağla BACAK, Rumeysa DÜNDAR, Beyzanur DEMİR ve Peykan YÜCEKAYA´yı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Kas

Kas

Kas

Okulumuzda 10 Kasım 2015 Salı günü Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk´ü anma programı düzenlenmiştir.

Ekm

2015 - 2016 Eğitim Öğretim Yılı Okul Aile Birliği toplantısı 25.10.2015 tarihinde yapılmıştır. 

 

 

Kas

2015 - 2016 Eğitim Öğretim yılı Öğrenci Meclisi Başkan Seçimi 23.10.2015 tarihinde gerçekleştirilmiştir. 

Ekm