T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / OSMANGAZİ - Bursa Anadolu Kız Lisesi

Haberler

Ağu

Haz

Meb Müsteşarımız Sayın Yusuf TEKİN, Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürü Sayın Semih AYTEKİN, Destek Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Salih AYHAN, Daire Başkanları, İl Müdürümüz Sayın Sabahattin DÜLGER, İlçe Müdürümüz Sayın Gürhan ÇOKGEZER, Müdür Yardımcılarımız ve Şube Müdürlerimiz okulumuzu ziyaret etti.

Nis

Futsal takımımız final maçında, normal süresi 3-3 biten müsabakada penaltı atışları sonucu Orhangazi MTAL´yi 6-4 yenerek şampiyon oldu .Turnuvanın en golcü ismi ise 15 golle oyuncumuz Rabia ÇİBİR oldu. Oyuncularımızı ve teknik sorumlumuz Nuran Arpağ Saraçoğlu´yu tebrik ederiz.

Şbt

Okulumuz, Uludağ Üniversitesi ile  Bursadaki eğitim ve öğretimin geliştirilmesi amacıyla Eğitimde İşbirliği Protokolünü imzaladı. Gerçekleştirilen protokol sayesinde, öğrencilerimiz proje hazırlama konusunda  Uludağ Üniversitesinden bilimsel ve akademik destek alacak. Ayrıca Okulumuz Uludağ Üniversitesi ile Protokol yapan Bursadaki 3. Okul olmuştur. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. 

Ara

 Okul müzemiz yeni yerinde ziyarete açıldı. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz... 

Ara

ÖĞRETMEN - VELİ GÖRÜŞME SAATLERİ

Değerli Velimiz,

Öğretmenlerimizin görüşme gün ve saatleri tabloda bilgilerinize sunulmuştur.

 

Saygılarımla,

Ara

16 Aralık Cumartesi günü 12.sınıf öğrencilerimiz , sosyal sorumluluk projesi kapsamında Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevini ziyaret ettiler. Huzurevi sakinleriyle sohbet eden öğrencilerimiz, zamanın nasıl geçtiğini anlamadıklarını, buraya tekrara gelmek istediklerini, farklı bir deneyim yaşadıklarını ve bundan da keyif aldıklarını dile getirdiler.

Ara

MEVLİD-İ NEBİ MÜNASEBETİYLE ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ EMEKLİ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. AHMET LÜTFİ KAZANCI HOCAMIZ, 01.12.2017 CUMA GÜNÜ SAAT 14:00 DA KONFERANS SALONUNDA OKULUMUZ ÖĞRENCİLERİ İLE HZ. PEYGAMBERİ ANMAKTAN ANLAMAYA KONULU SÖYLEŞİDE BULUNACAKTIR.

Tem

Okul tanıtımları için tıklayınız  http://bursa.meb.gov.tr/oges/okul?id=132

Tem

 Olay TV ´de yayınlanan okulumuzla ilgili programı izlemek için  https://www.youtube.com/watch?v=870dnR0azPQ

Tem

OKULUMUZDAN KARELER

May

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Düzenlediği "Fen Bilimleri Tarihi"Bilgi Yarışmasında okulumuz öğrencileri önemli okulları geride bırakarak Bursa il 2.si olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Öğrencilerimizi yarışmaya hazırlayan öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz

 

May

Okulumuz koordinatörlüğünde gerçekleştirilen "Liseli Gençler Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma Yarışması"nda okulumuz öğrencisi Ebrar Can birinci olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. Başta Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenimiz Abdullah KAZANCI olmak üzere emeği geçen herkese  teşekkür ederiz.

Nis

Okulumuz öğrencisi Beyza KOYUNCULAR Gençlik ve Spor Bakanlığı´nın düzenlediği´Vatan Sevgisi´ temalı şiir okuma yarışmasında Marmara Bölgesi 2. si olmuştur. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Öğrencimizi yarışmaya hazırlayan değerli Edebiyat öğretmenimiz Nermin YAVUZ hanımefendiye emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Nis

20 Nisan Perşembe günü Okulumuz Konferans Salonunda öğrencilerimizin hazırladığı muhteşem bir programla Kutlu Doğum Haftasını Kutladık. Programdan sonra hayır sever bir velimiz tarafından tüm öğrencilerimize lokma ikramı yapıldı. Ardından öğrenciler tarafından, tüm şehitlerimiz için okunan hatimlerin duası yapıldı. Programımıza katkı sağlayan tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyoruz.