T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / OSMANGAZİ - Bursa Anadolu Kız Lisesi

Haberler

Ağu

Haz

Meb Müsteşarımız Sayın Yusuf TEKİN, Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürü Sayın Semih AYTEKİN, Destek Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Salih AYHAN, Daire Başkanları, İl Müdürümüz Sayın Sabahattin DÜLGER, İlçe Müdürümüz Sayın Gürhan ÇOKGEZER, Müdür Yardımcılarımız ve Şube Müdürlerimiz okulumuzu ziyaret etti.

Nis

Futsal takımımız final maçında, normal süresi 3-3 biten müsabakada penaltı atışları sonucu Orhangazi MTAL´yi 6-4 yenerek şampiyon oldu .Turnuvanın en golcü ismi ise 15 golle oyuncumuz Rabia ÇİBİR oldu. Oyuncularımızı ve teknik sorumlumuz Nuran Arpağ Saraçoğlu´yu tebrik ederiz.

Şbt

Okulumuz, Uludağ Üniversitesi ile  Bursadaki eğitim ve öğretimin geliştirilmesi amacıyla Eğitimde İşbirliği Protokolünü imzaladı. Gerçekleştirilen protokol sayesinde, öğrencilerimiz proje hazırlama konusunda  Uludağ Üniversitesinden bilimsel ve akademik destek alacak. Ayrıca Okulumuz Uludağ Üniversitesi ile Protokol yapan Bursadaki 3. Okul olmuştur. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. 

Ara

 Okul müzemiz yeni yerinde ziyarete açıldı. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz... 

Ara

ÖĞRETMEN - VELİ GÖRÜŞME SAATLERİ

Değerli Velimiz,

Öğretmenlerimizin görüşme gün ve saatleri tabloda bilgilerinize sunulmuştur.

 

Saygılarımla,

Ara

16 Aralık Cumartesi günü 12.sınıf öğrencilerimiz , sosyal sorumluluk projesi kapsamında Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevini ziyaret ettiler. Huzurevi sakinleriyle sohbet eden öğrencilerimiz, zamanın nasıl geçtiğini anlamadıklarını, buraya tekrara gelmek istediklerini, farklı bir deneyim yaşadıklarını ve bundan da keyif aldıklarını dile getirdiler.

Ara

MEVLİD-İ NEBİ MÜNASEBETİYLE ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ EMEKLİ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. AHMET LÜTFİ KAZANCI HOCAMIZ, 01.12.2017 CUMA GÜNÜ SAAT 14:00 DA KONFERANS SALONUNDA OKULUMUZ ÖĞRENCİLERİ İLE HZ. PEYGAMBERİ ANMAKTAN ANLAMAYA KONULU SÖYLEŞİDE BULUNACAKTIR.

Ağu

TEOG YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE OKULUMUZU KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUZ. OKUL KAYITLARI 28 AĞUSTOS 2017 TARİHİNDE BAŞLAYACAKTIR. PANSİYON İÇİN YENİ KAYIT BAŞVURULARI 11-14 EYLÜL 2017 TARİHLERİNDE ALINACAK OLUP KAYIT HAKKI KAZANAN ÖĞRENCİLER 15 EYLÜL 2017 DE KESİN KAYDINI YAPTIRACAKTIR.

KAYIT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR:    

1.     Öğrencinin Nüfus Hüviyet Cüzdanının fotokopisi

2.     Beş top A4 fotokopi kâğıdı.

3.     Beş adet büyük sarı zarf

4.     Posta pulu (Okul Aile Birliğinden temin edilebilir)

5.     Üç adet mavi telli dosya

6.     Bir paket şeffaf dosya

7.     Öğrencinin kesin kaydı bizzat öğrenci velisi tarafından yaptırılacaktır. (Öğrencinin velisi ANNE veya BABASIDIR. Anne ve babası yok ise kanunen velayet hakkını alan kişidir. Veli anne veya baba değil ise velayet hakkını aldığına dair mahkeme kararının bir örneğini de okulumuz müdürlüğüne teslim edecektir.)  

 

PANSİYON KAYDI İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

 

*   Nüfus Cüzdanı ve Fotokopisi

*     Sağlık Raporu( Pansiyonda kalmasında sakınca yoktur” ifadesi olacaktır.)

*   Nüfus Kayıt Örneği

*     Varsa Bursluluk Belgesi ( Mezun olduğu okuldan alınacak)

*   Disiplin Cezası almadığına Dair Belge (Ortaokuldan alınacak)

*   2 adet Fotoğraf

*  Sözleşme ( Okuldan verilecek)

*  Zimmet Belgesi ( Okuldan verilecek)

*  Ek-1(Ailenin yıllık gelirini gösterir belge; onaylı ekleri ile birlikte, İnternet veya okuldan temin edilebilir

               EK-1 İndirmek için tıklayınız: dosyalar/2017_08/10155933_ek1.doc

Tem

Okul tanıtımları için tıklayınız  http://bursa.meb.gov.tr/oges/okul?id=132

Tem

 Olay TV ´de yayınlanan okulumuzla ilgili programı izlemek için  https://www.youtube.com/watch?v=870dnR0azPQ

Tem

OKULUMUZDAN KARELER

May

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Düzenlediği "Fen Bilimleri Tarihi"Bilgi Yarışmasında okulumuz öğrencileri önemli okulları geride bırakarak Bursa il 2.si olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Öğrencilerimizi yarışmaya hazırlayan öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz

 

May

Okulumuz koordinatörlüğünde gerçekleştirilen "Liseli Gençler Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma Yarışması"nda okulumuz öğrencisi Ebrar Can birinci olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. Başta Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenimiz Abdullah KAZANCI olmak üzere emeği geçen herkese  teşekkür ederiz.

Nis

Okulumuz öğrencisi Beyza KOYUNCULAR Gençlik ve Spor Bakanlığı´nın düzenlediği´Vatan Sevgisi´ temalı şiir okuma yarışmasında Marmara Bölgesi 2. si olmuştur. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Öğrencimizi yarışmaya hazırlayan değerli Edebiyat öğretmenimiz Nermin YAVUZ hanımefendiye emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.